Finca Las Moras

Finca Las Moras

Argentinské vinařství „Moruše“ – Las Moras najdete v provincii San Juan v údolí Tulum Valley, které představuje tamní hlavní oblast pěstování révy a výroby vína. Oblast leží hodinu jízdy autem  na sever z Mendoza city.

Pro víno je vždy důležitá vláha. Zde její zdroj tvoří řeka San Juan, pramenící v nedalekých Andách. Vlastně se ve skutečnosti jedná o tající sníh a led, proto je řeka zcela čistá. Její koryto se vine přes jih provincie až k Atlantickému oceánu. Půda se skládá z vápencových úlomků a obsahuje nízkou hladinu organických látek. Mezi osmnácti palci do šesti stop pod hladinou leží silná vrstva kamenitých úlomků a oblázků, důkaz neklidného procesu, probouzejícího se kdesi v horách.

Tulum Valley

Toto údolí se nachází v jedinečném místě mezi Sierra Pie de Palo a Andami. Zvedá se do výšky 650m nad mořem a nabízí ideální podmínky pro přirozený růst révových keřů, které se zde nacházejí již stovky let.

Vinařství

Vinařství obhospodařuje 407 hektarů vinic, které jsou známé produkcí vysoce kvalitních vín. Díky jasným slunečním paprskům a extrémně suchému počasí není třeba používat pesticidy ani další chemické produkty. Sofistikovaný kapénkový zavlažovací systém využívá vodu z And. Péče, kterou vinice v San Juan dostávají je tedy naprosto přírodní, s ohledem na zdravotní a ekologické zřetele. Při produkci vín zde používají bezpečné, časem osvědčené postupy, začínající od ručního sběru hroznů, přes použití ručních enologických metod až po moderní vinařské techniky. Vše se děje pod dohledem enologa Daniela Ekkerta a zemědělského inženýra Claudia Rodrigueze. Kapacita provozu čítá 3 000 000 kg hroznů a výtěžnost 2 800 000 litrů, z nichž 2 500 000 l zraje v inoxových tancích a 300 000 l v dubových sudech. Podnik se pyšní také důležitými mezinárodními certifikáty BRC, HACCP a GMP. Produkce se exportuje do 23 zemí, hlavní destinace představují Asie, Evropa, Severní Amerika, Střední Amerika a Jižní Amerika. Na zdejších pozemcích rostou morušové stromy, typické pro tuto oblast. Dávají nejenom výborné ovoce, ale během horkých letních dnů poskytují také stín a v drsném zimním období úkryt. Místní tradice říká, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, nenarušené přírodou nebo počasím, bude sklizeň v daném roce výjimečná. Na Finca Las Moras věří, že jejich moruše chrání hrozny během celého roku. Finca Las Moras se stalo v roce 2005 argentinským vinařstvím roku. ( Převzato a upraveno z časopisu: Vino revue 4/2007 - Text Lucie Lehečková, Foto archiv)

Vína

Díky excelentním podmínkám pro pěstování vinné révy oblast produkuje široké rozpětí odrůd, dokonale adaptovaných na půdní podmínky, horké klima a ohromné množství slunečních paprsků. Varianty jako Malbec, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Viogner, Bonarda, Rosé-Shiraz, Sauvignon Blanc a Chardonnay jsou toho dokonalým příkladem, jaký můžete ve Finca Las Moras najít. Bílá vína pocházejí ze středně hlubokých a jílovitých propustných půd. Odrůdy pro červená vína se pěstují na pískových a lehce jílovitých půdách.

120Kč 200Kč

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Porovnání výrobku (0)


Alma Mora Shiraz 2013

Ročník 2013

OdrůdaShiraz BarvaČervené KategorieSuché VýrobceFinca Las Moras

150Kč 200Kč

Intis Chardonnay Chenin Blanc 2015

Ročník 2015

OdrůdaCuveé BarvaBílé KategorieSuché VýrobceFinca Las Moras

90Kč 120Kč

Las Moras Chardonnay 2015

Ročník 2015

OdrůdaChardonnay BarvaBílé KategorieSuché VýrobceFinca Las Moras

120Kč 160Kč

Las Moras Viognier 2013

Ročník 2013

OdrůdaViognier BarvaBílé KategorieSuché VýrobceFinca Las Moras

113Kč 150Kč

Zobrazuji 1 až 4 z 4 (celkem stran 1)
1
false
false
true
Remove
Change
tr