Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

SOUTĚŽ O CHORVATSKÁ VÍNA MADIRAZZA

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Milujeme chorvatská vína. Pečlivě jsme vybírali a nakonec zvolili vinařství Madirazza, od kterého pro vás dovážíme ta podle nás nejlepší vína z Čechy tolik oblíbené panonsko-jadranské země.  

Abychom vás motivovali seznámit se s chorvatskými víny, připravili jsme pro vás ve spolupráci s life-stylovým internetovým magazínem Život-Online.cz soutěž o vína od vinařství Madirazza.

Přesvědčte se s námi, že charakteristické chorvatské pití není jen rakije, ale také třeba skvělý Dingač, Plavac Mali nebo Pošip – neobyčejná chorvatská vína.

 

Jak můžete vyhrát?

Pravidla soutěže najdete na stránkách www.zivot-online.cz.

 

Co můžete vyhrát?

Do soutěže jsme vybrali naše oblíbená chorvatská vína: Bohaté, po ovoci a bylinkách vonící víno Madirazza Dingač 2015 a silné, na taniny bohaté víno Madirazza Plavac Mali 2017, které okouzlí vůní sušeného či pečeného ovoce.

Dingač je pravděpodobně nejznámější chorvatské víno. Svůj název získalo podle vinohradu na poloostrově Pelješac. Dingač Madirazza se získává z přezrálých hroznů. Toto vynikající, ušlechtilé víno ​​na první pohled zaujme svou charakteristickou tmavě rubínovou barvou. Dingač Madirazza je silné a ohnivé víno, které může dosáhnout až 17,6 % obj. alkoholu.

Když budete otáčet sklenicí s vínem Dingač Madirazza, stín vytvoří těžké a husté slzy, které jsou známkou hustého a bohatého vína​​. Vůně nejprve asociuje borůvky, rybíz a třešně, smíšené se sladkou a zralou příchutí marmelády a sušených švestek. Po několika minutách se aroma rozvine do bylinných příchutí, jako jsou máta, černý čaj a fenykl. Vůně je velmi stabilní a ani po několika hodinách neztrácí na intenzitě.

Plavac Mali je právem považován za krále červených vín v Chorvatsku. Jedná se o původní odrůdu střední a jižní Dalmácie, vzniklou křížením dvou domácích odrůd. Většina vín je mírně sladká díky kombinaci vysokého alkoholu, tříslovin a malého množství nekvašeného cukru. Plavac Mali Madirazza je víno bohaté na taniny a s vysokým obsahem alkoholu - od 13 do 15 %. Jeho chuť je velmi bohatá a plná. V charakteristické atraktivní vůni rozeznáte sušené či dokonce pečené ovoce, s mírných nádechem třešní a borůvek.

V našem e-shopu naleznete i další chorvatská vína.

 

Na zdravlje!