Madirazza Dingač Barrique 2011

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Madirazza Dingač Barrique 2011

  • Dostupnost: Vyprodáno
  • 859Kč
  • 645Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Obec Postup
Podoblast Dingač
Ročník 2011
Barva Červené
Kategorie suché
Odrůda Dingač
Země Chorvatsko
Výrobce Madirazza
Oblast Pelješac
Objem 0,75

Popis

Dingač je pravděpodobně nejznámější ze slavných chorvatských vín. Je pojmenováno po stejnojmenném vinohradu na poloostrově Pelješac. Dingač Madirazza se získává z přezrálých hroznů. Toto vynikající, ušlechtilé víno ​​má zvýrazněnu osobnost charakteristickou tmavě rubínovou barvou. Dingaè Madirazza je silné a ohnivé víno, které může dosáhnout až 17,6% obj. alkoholu, ale převážně je v rozmezí od 14 do 15,5% obj. alkoholu.

Víno Dingač první chorvatské víno, které je chráněno výrobní známkou a známkou původu z roku 1961 ze Ženevy. Region Dingač se nachází na jižním svahu v centrální části poloostrova Pelješac. Plochy s hlavami hroznů jsou vysázeny na svazích hřebene, který má větší nebo menší sklon směrem k moři. V některých částech vinic je velmi strmý pád, takže sluneční záření je enormně velké. Roční počet hodin slunečního svitu je cca 2800 hodin. Teplotu také zvyšují paprsky, které se odrážejí od hladiny moře. Vzhledem k těmto zvláštním podmínkám je zde víno ​​výjimečné kvality. Je zvláště zajímavé, že výnos hroznů je nižší než 1 kg na jednu hlavu vinné révy, a často jen půl kilogramu, což zaručuje vysokou kvalitu vína Dingač.

Dingač Madirazza je výborné víno, zahrnující všechny nejlepší vlastnosti, které plavac může mít, má velmi tmavě červenou, plně neprůhlednou barvu. Když se sklenice s vínem otáčí, stín vytváří těžké a husté slzy, které jsou známkou hustého a bohatého vína​​. Při testování čichem nos okamžitě ohlašuje atraktivní, většinou ovocnou příchuť. První čichový dojem asociuje borůvky, rybíz a třešně, smíšené se sladkou a zralou příchutí marmelády a sušených švestek. Po několika minutách, kdy se víno točí v poháru, nastupuje zcela odlišná, ale stále velmi atraktivní vůně připomínající bylinné příchutě, jako je máta, černý čaj, mírně pepře, fenyklu a kávy. Vůně je velmi stabilní a po hodinách neztrácí na intenzitě.


Alergeny: Víno může obsahovat siřičitany.


Tagy: chorvatsko červené víno dingač

Výrobce

Madirazza

Madirazza
Další informace o výrbci

Chorvatské vinařství Madirazza je jedním z nejznámějších výrobců vín z oblasti jižní Dalmácie. Mimo pro tuto oblast klasickou odrůdu Dingač nabízí také odrůdy Plavac Mali a Pošip. Doporučujeme vyzkoušet především vína označená jako barrique, čili vína, která dozrávala v dřevěných sudech. Vína od vinařství Madirazza jsou charakteristická svou hutností, plností a tmavou rubínovou barvou.

Podobné výrobky

Madirazza Dingač 2015

Ročník 2015

OdrůdaDingač BarvaČervené Kategoriesuché VýrobceMadirazza

506Kč

Madirazza Plavac mali barrique 2015

Ročník 2015

BarvaČervené Kategoriesuché VýrobceMadirazza

271Kč 362Kč

Madirazza Pošip 2016

Ročník 2016

BarvaBílé Kategoriesuché VýrobceMadirazza

271Kč 362Kč

1
false
false
true
Remove
Change
tr