Madirazza Plavac mali barrique 2015

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Madirazza Plavac mali barrique 2015

  • Dostupnost: 5
  • 362Kč
  • 271Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Obec Postup
Podoblast Dingač
Ročník 2015
Barva Červené
Kategorie suché
Země Chorvatsko
Výrobce Madirazza
Oblast Pelješac
Objem 0,75
Analytika
Alkohol 15,5%

Popis

Plavac Mali Barrique Madirazza má velmi složitou a náročnou vůni v kombinaci několika příchutí. Základ je sladká vůně švestkových povidel a pečených třešní, nad nimi mírně prolíná vůně sušených fíků, vanilky, hřebíčku, černého čaje a lehce i černé kávy. Chuť je velmi bohatá, zpočátku trochu sladká díky slabým kyselinám a velmi silným alkoholem, což podporuje dojem sladkosti. Víno má solidní potenciál na skladování. Nejlepší je jeden rok staré víno.

Plavac mali se považuje za krále červených vín v Chorvatsku. Generace milovníků dobrých vín dosáhly vyšlechtěním domácích odrůd vysokoé kvality současné červené odrůdy. Plavac mali je původní odrůda střední a jižní Dalmácie. Vznikla křížením dvou odrůd, první je známá jako kaštelanski Crljenak (shodný s proslulým kalifornským vínem Zinfandel) a druhá odrůda je Dobričič. Oba rodiče jsou domácími odrůdami.

Odrůda se přizpůsobila horkému středozemnímu podnebí, na strmých prosluněných jižních svazích dává vinná réva zdravé, silné víno vynikající kvality a dlouhé životnosti. Víno je bohaté na taniny, někdy mírně nahořklé chuti, obsah alkoholu je vysoký, od 13 do 15%. Většina vín je mírně sladká kvůli kombinaci vysokého alkoholu, tříslovin a malého množství nekvašeného cukru. Chuť je velmi bohatá a plná.

Vůně Plavce Madirazza se lehce rozpozná, charakterizuje se jako vůně po sušeném či dokonce pečeném ovoci, s mírnou vůní třešní a borůvek.


Alergeny: Víno může obsahovat siřičitany.


Tagy: chorvatsko;červené víno;plavac mali

Výrobce

Madirazza

Madirazza
Další informace o výrbci

Chorvatské vinařství Madirazza je jedním z nejznámějších výrobců vín z oblasti jižní Dalmácie. Mimo pro tuto oblast klasickou odrůdu Dingač nabízí také odrůdy Plavac Mali a Pošip. Doporučujeme vyzkoušet především vína označená jako barrique, čili vína, která dozrávala v dřevěných sudech. Vína od vinařství Madirazza jsou charakteristická svou hutností, plností a tmavou rubínovou barvou.

Podobné výrobky

Madirazza Dingač 2015

Ročník 2015

OdrůdaDingač BarvaČervené Kategoriesuché VýrobceMadirazza

506Kč

Madirazza Dingač Barrique 2011

Ročník 2011

OdrůdaDingač BarvaČervené Kategoriesuché VýrobceMadirazza

645Kč 859Kč

Madirazza Plavac mali 2017

Ročník 2017

OdrůdaPlavac Mali BarvaČervené Kategoriesuché VýrobceMadirazza

276Kč

Madirazza Pošip 2016

Ročník 2016

BarvaBílé Kategoriesuché VýrobceMadirazza

271Kč 362Kč

1
false
false
true
Remove
Change
tr