Ryzlink rýnský Cícha 2015

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Ryzlink rýnský Cícha 2015

  • Dostupnost: 3
  • 160Kč
  • 120Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Obec Blatnice pod Sv. Antonínkem
Přívlastek výběr z hroznů
Trať Stará hora
Ročník 2015
Barva Bílé
Kategorie polosuché
Země Česká republika
Oblast Morava
Objem 0,75 l
Analytika
Cukr 7,7 g/l
Kyselina 7,0 g/l
Alkohol 13 %

Popis

Jakostní víno Ryzlink rýnský s jemnou vůní lipových květů, medu a limetky.


Alergeny: Víno může obsahovat siřičitany.


Tagy: 2015 výběr z hroznů Ryzlink rýnský Cícha

  • Ryzlink rýnský Cícha 2015
Výrobce

Cícha

Cícha
Další informace o výrbci

Naše vinařství se nachází ve vinařské podoblasti Slovácké v obci Blatnice pod Sv. Antonínkem. První zmínky o vinařství v Blatnici, pochází už z konce 13. století, kde se v kronikách uvádí, že se víno vozilo až do Prahy(cca 300km). Zde je vidět, že o víno z Blatnice musel být už v té době velký zájem.

Kořeny našeho rodinného vinařství sahají do dávných dob(první zmínka je z roku 1780), kdy se vinařstvím zabývali už naši pradědové. Rozšíření vinařství nastalo v roce 1994 kdy jsme ve větší míře začali vysazovat vinice až na součastné 4 ha. Naše vinice se rozkládají na posledním výběžku Bílých Karpat, který tvoří jižní svah kolem Blatnice.

Jílovitokamenité půdy s velkým obsahem minerálů a klima ovlivněné tzv. Halnými větry dávají našim vínům příznačnou minerálnost, podpořenou jemnou pikantní kyselinkou a současně i bohatý potenciál do budoucna.
Snahou našeho vinařství je respektovat historické aspekty ať už co se týče výroby, nebo pěstování vinné révy, samozřejmě s využitím nejmodernější technologie. Od roku 2008 budou hrozny zpracovávány nejmodernější-nejšetrnější technologií a to jak na pneumatickém lisu Wilmess(jehož zcela revoluční technologie lisování je jedna z nejlepších na světě), který používají světové top vinařství, tak v nádobách s řízeným kvašením. Pro červené vína používáme speciální vinifikátory a následně pak vína zrají v dřevěných sudech. Tyto technologie nám jen umožní kvalitněji zpracovávat a vyrábět víno, nicméně stále zůstávají veškerá rozhodnutí a kontrola na našich chuťových buňkách a zkušenostech.
Za dobu našeho vinaření jsme získali řadu ocenění např. několik Salonu vín České republiky, Stříbrná medaile na VVT, Someliérskou pečeť, nesčetně ocenění na místních a oblastních výstavách atd.

Marie Cíchová starší(maminka) a Marie Cíchová mladší(sestra) mají mezinárodní degustátorské zkoušky, které má jen několik lidí v České republice.

Vinařství rodiny Cíchovy Ing. Václav Cícha Blatnice pod Sv. Ant.  490 696 71

1
false
false
true
Remove
Change
tr