Rioja Cuvée Reserva Azabache 2010

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Rioja Cuvée Reserva Azabache 2010

  • Dostupnost: Vyprodáno
  • 330Kč
  • 247Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Druh Azabache Rioja Reserva
Ročník 2010
Barva Červené
Kategorie Suché
Odrůda Cuvée
Země Španělsko
Výrobce Azabache
Oblast D.O.Ca Rioja
Objem 0,75
Analytika
Obsah alkoholu (obj.) 14%

Popis

Suché červené víno, odrůda Tempranillo z vinařství Azabache, s vůní sušenéh ovoce a lékořice. Doporučujeme k čeveným masům, těstovinám a sýru.


Alergeny: Víno může obsahovat siřičitany.


Tagy: Rioja cuvée červené 2010 Azabache suché Španělsko

  • Rioja Cuvée Reserva Azabache 2010
Výrobce

Azabache

Azabache
Další informace o výrbci

Vína z oblasti La Rioja, ležící na severu Španělska pod pyrenejským masívem v širokém údolí řeky Ebro patří tradičně k nejžádanějším španělským produktům. Nesou označení Denominacion de Origen Calificada Rioja (D.O.Ca. Rioja), které je ochranou známkou zaručující odpovídající kvalitu a původ hroznů.

Výrobce – vinařské družstvo – Viňedos de Aldeanueva, S. Coop sdružující 850 pěstitelů hroznů vlastní 2600 ha vinic (t.j. cca 25% všech vinic v České republice), produkuje každoročně 2 miliony kg hroznů. Široký sortiment odrůd je determinován různými nadmořskými výškami vinic (250 – 600 m.n.m). Výšková poloha vinic spolu s pestrostí odrůd (Tempranillo, Garnaca, Mazuelo, Graciano a Viura) umožňuje postupnou sklizeň od konce srpna do října.

Vlastní výroba vín probíhá v nerezových nádobách, řízeným kvašením při použití enzymů a ušlechtilých kvasinek. Vína určená k vyzrávání jsou uložena v barikových soudcích potřebnou dobu podle kategorie (semi-crianza, crianza, reserva, grand reserva). Po vyzrání v sudech jsou stáčena do lahví a uložena ve sklepě k dosažení optimální lahvové zralosti. Vinařsví  se  v posledních letech prosazuje i v pěstování hroznů a výroby organických biovín.  Nově  též  produkuje bílá vína z oblasti D.O. Rueda, které vévodí odrůda Verdejo.

Avda. Juan Carlos I, 100. 26559., Aldeanueva de Ebro. La Rioja. España.

1
false
false
true
Remove
Change
tr