Rioja Organic Crianza Azabache 2013

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Rioja Organic Crianza Azabache 2013

  • Dostupnost: 4
  • 230Kč
  • 172Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Druh Azabache Rioja Crianza Organic
Ročník 2013
Barva Červené
Kategorie Suché
Odrůda Cuvée
Země Španělsko
Výrobce Azabache
Oblast D.O.Ca Rioja
Objem 0,75
Analytika
Obsah alkoholu (obj.) 14%

Popis

Suché červené víno, cuvée z vinařství Azabache, s ovocnou vůní a zaoblenou plnou chutí. Doporučujeme k zvěřině a zralým sýrům.Alergeny: Víno může obsahovat siřičitany.


Tagy: Rioja Organic Crianza červené 2013 Azabache suché Španělsko

  • Rioja Organic Crianza  Azabache 2013
Výrobce

Azabache

Azabache
Další informace o výrbci

Vína z oblasti La Rioja, ležící na severu Španělska pod pyrenejským masívem v širokém údolí řeky Ebro patří tradičně k nejžádanějším španělským produktům. Nesou označení Denominacion de Origen Calificada Rioja (D.O.Ca. Rioja), které je ochranou známkou zaručující odpovídající kvalitu a původ hroznů.

Výrobce – vinařské družstvo – Viňedos de Aldeanueva, S. Coop sdružující 850 pěstitelů hroznů vlastní 2600 ha vinic (t.j. cca 25% všech vinic v České republice), produkuje každoročně 2 miliony kg hroznů. Široký sortiment odrůd je determinován různými nadmořskými výškami vinic (250 – 600 m.n.m). Výšková poloha vinic spolu s pestrostí odrůd (Tempranillo, Garnaca, Mazuelo, Graciano a Viura) umožňuje postupnou sklizeň od konce srpna do října.

Vlastní výroba vín probíhá v nerezových nádobách, řízeným kvašením při použití enzymů a ušlechtilých kvasinek. Vína určená k vyzrávání jsou uložena v barikových soudcích potřebnou dobu podle kategorie (semi-crianza, crianza, reserva, grand reserva). Po vyzrání v sudech jsou stáčena do lahví a uložena ve sklepě k dosažení optimální lahvové zralosti. Vinařsví  se  v posledních letech prosazuje i v pěstování hroznů a výroby organických biovín.  Nově  též  produkuje bílá vína z oblasti D.O. Rueda, které vévodí odrůda Verdejo.

Avda. Juan Carlos I, 100. 26559., Aldeanueva de Ebro. La Rioja. España.

1
false
false
true
Remove
Change
tr