Undurraga

Undurraga

Zakladatelem vinic a sklepů byl don Francisko Undurraga narozený v Chile roku 1855. Don Francisko vystudoval práva a umění v Itálii.

Po návratu do Chile se mimo svých vinic věnoval též politice a malířství. Jako pionýr chilského vinařství zakoupil první pozemky k osázení v roce 1882 v provincii Talagante, 34 km od Santiaga. Vinou révu dovezl z Francie. Prvními přivezenými odrůdami byly Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Gewürztraminer.

V roce 1885 byly založeny sklepy za účasti a dozoru pana Pressaca - francouzského vinařského odborníka. Jako zázrakem se Chile vyhnul révokaz, který napadl a zničil v 19. století většinu evropských vinic. Vinařství Undurraga bylo prvním vývozcem chilských vín a to do Spojených států v roce 1903. Dnes se toto víno dováží do více než 50-ti zemí pěti kontinentů. Undurraga je vítězem mnoha prestižních cen, naposled v roce 2001 na Vinexpo v Bordeaux.

Dnešní rozloha vinic patřících vinařství Undurraga činí 2500 hektarů v oblastech údolí Maipo a Colchagua. Odborným poradcem je dnes francouzský profesor vinařství pan Guy Guimbertau.

Nejmodernější technologie a vyzrávání vín ve francouzském dubu je samozřejmostí.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Potvrďte prosím Váš věk.

Je mi více než 18 let Opustit eshop

Porovnání výrobku (0)


Vina Undurraga Merlot 2013

Ročník 2013

OdrůdaMerlot Barvačervené VýrobceUndurraga

104Kč 139Kč

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)
1
false
false
true
Remove
Change
tr