Malbec Zorzal 2015

Malbec Zorzal 2015

  • Dostupnost: 4
  • 240Kč
  • Cena bez DPH: 198Kč
Množství

Specifikace

Atributy
Barva Červené
Odrůda Malbec
Řada Terroir Unico
Ročník 2015
Výrobce Zorzal
Oblast Mendoza
Objem 0,75 l
Analytika
Alkohol 14 %

Popis

   Suché červené víno odrůdy Malbec z oblasti Mendoza, z vinařství Zorzal. Intenzivní vůně sušených švestek s tóny vanilky, v chuti dominují měkké taniny s dlouhým dozvukem. Doporučujeme k pečeným červeným masům, zralým sýrům i zcela samostatně.


Tagy: Zorzal Malbec 2014 Argentina červené víno

  • Malbec Zorzal  2015

Recenze (0)

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze
Výrobce

Zorzal

Zorzal
Další informace o výrbci

Zorzal je relativně malé, moderní, ale naprosto nekonvenční vinařství bratří Michellini. Juan Pablo, Gerardo a Matías ho založili v roce 2008 a vyrábí krásná naturální vína za použití nejrůznějších starých i nových technologií. Vinařství leží v nádherné krajině přímo na úpatí stratovulkánu Tupungato (jednoho z největších vrcholků And) v oblasti Gualtallary. Vinice se nachází opravdu vysoko - přes 1350 m.n.m. a díky své poloze lze říci, že se jedná o vinohrady v BIO režimu. Hroznům zde nehrozní plísně ani jiná onemocnění, a tak se zde použití jakékoliv chemie lze snadno vyvarovat. Místní výjimečné terroir tvoří relativně chladné klima, dostatek slunce a vápencová půda s křídovým podložím, která dodává vínům krásnou mineralitu. 

Portfolio tvoří tři řady vín - základní TERROIR ÚNICO, vyšší GRAN TERROIR a EGGO vyrobená v betonových vejcích.

Kvalitu vín tohoto nadějného vinařství potvrzují každoročně úspěchy na nejprestižnějších vinných soutěžích. Skvělé hodnocení vínům udělil Tim Atkin, James Suckling, The Wine Advocate, The Decanter Magazine, Descorchados a mnoho dalších...